ORION 160 - 190


Doskonałe podzespoły dla wysokiej dynamiki

  1. Niezawodny silnik SISU Power
  2. Podzespoły napędowe ZF
  3. Hydraulika BOSCH

Nasze maszyny charakteryzują się prostą, niezawodną konstrukcją opartą na sprawdzonych, zachodnich podzespołach. Komfortowa kabina z klimatyzacją i amortyzacją w standardzie.

Historia firmy


Firma Crystal Traktor  z siedzibą w Sieradzu to producent ciągników o mocy od 136 do 270 KM pod nazwą handlową CRYSTAL ORION oraz części zamiennych do ciągników rolniczych.
Działamy na rynku krajowym i zagranicznym, nasze ciągniki pracują między innymi na Litwie, Łotwie, Finlandii, Rosji, Węgrzech, Słowacji, Czechach, Rumunii, Bułgarii, Serbii, Macedonii, Belgii i Holandii.
             Produkowane przez firmę Crystal ciągniki cechują się nowoczesnymi rozwiązaniami technicznymi zapewniającymi im dużą efektywność i ekonomię pracy przy zachowaniu najwyższych norm ochrony środowiska. Dzięki nowoczesnemu parkowi maszynowemu oraz zastosowaniu specjalistycznych technologii firma Crystal Traktor jest w stanie sprostać wysokim wymaganiom klientów.
              Firma powstała w 1983 roku i zajmowała się produkcją części zamiennych dla przemysłu i rolnictwa. W kolejnych latach następował rozwój i specjalizacja technologii
 w wyniku czego, w latach dziewięćdziesiątych firma Crystal Traktor była największym prywatnym producentem części zamiennych do ciągników rolniczych. Firma prowadziła sprzedaż części poprzez osiemnaście własnych oddziałów w całej Polsce, oraz współpracowała z Agromami oraz dużymi hurtowniami zarówno w Polsce jak i za granicą. Obecnie nadal produkowane są części zamienne, w których skład wchodzą między innymi, elementy skrzyni biegów,  tylnego i przedniego mostu, sprzęgła  oraz pompy hydrauliczne. Łącznie produkujemy około 850  rodzajów części i podzespołów do ciągników.
            W 1995 roku na bazie produkowanych przez firmę części i nabytych doświadczeń rozpoczęta została produkcja ciągników pod nazwą CRYSTAL. Firma Crystal Traktor opiera swoją produkcję na bazie gotowych podzespołów, które z powodzeniem stosowane są przez innych producentów ciągników.
Pierwsze Crystale o mocy: 120, 155 i 180 KM budowane były na podzespołach słowackich takich jak: silnik, skrzynia i przedni most, naszym udziałem był tylny most, sprzęgła, elementy konstrukcyjne i design. Ówczesne ciągniki CRYSTAL  odpowiadały parametrom technicznym i wyglądem zewnętrznym ciągnikom URSUS, ZETOR i ZTS.
           W  roku 2000 Crystal Traktor opracował nowy własny design i wprowadził do produkcji własną kabinę, która po specjalistycznych modernizacjach stosowana jest do chwili obecnej .
Rozwój technologii i rosnące wymagania rolników skłoniły naszą firmę do zastosowania w budowie swoich ciągników nowocześniejszych  rozwiązań technicznych. Już pod koniec lat dziewięćdziesiątych wdrożyliśmy do produkcji ciągnik 230 i 260 KM, zbudowany w całości na podzespołach niemieckich, które zapewniały wysoką jakość i większą funkcjonalność.
Najnowsze ciągniki ORION wyposażone są w silnik z systemem Common Rail, który cechuje się bardzo niską emisją spalin, spełniającą normy EURO III, niskim zużyciem paliwa oraz bardzo dużą żywotnością i niezawodnością. Silnik posiada wysoki moment obrotowy przy niskich obrotach, a dzięki systemowi elektronicznej regulacji wtrysku uzyskuje dużą elastyczność i przyrost mocy.
Układ zasilania powietrza doładowującego silnik zabezpieczony jest dwustopniowym filtrem powietrza, natomiast układ zasilania paliwem posiada podwójny układ filtrowania z separatorem wytrącającym wodę, i funkcją  powiadamiania o jej wystąpieniu.
Dużą zaletą tych ciągników jest zastosowanie układu przeniesienia napędu niemieckiej firmy ZF. Skrzynia biegów zapewnia bardzo wysoką funkcjonalność, efektywność pracy ciągnika, gdyż posiada 36 lub 40 przełożeń do przodu i 12 lub 40 do tyłu, w zakresie od 0,3  do 50 km/h. System Power Shuttle pozwala na trzy lub cztero krotną zmianę biegów pod obciążeniem oraz zmianę kierunku jazdy bez użycia pedału sprzęgła.
Ciągnik wyposażony jest w reduktor biegów pełzających, który umożliwia uzyskanie bardzo małych  prędkości.
Standardowo ciągniki wyposażone są w system kontroli skrzyni biegów, oraz w urządzenie sygnalizujące i rejestrujące jego funkcje pracy takie jak, prędkościomierz, display wskazujący kierunek jazdy, pozycję załączonego podbiegu oraz system samokontroli określający kody błędów. Hydraulika ciągników ORION zrealizowana jest w oparciu o system Bosch z elektrohydrauliczną regulacją pracy EHR. System zapewnia łatwą obsługę, dużą funkcjonalność i efektywność pracy. Ciągniki wyposażone zostały w pompy hydrauliczne o wydajności od 70 do 117 litrów na minutę, przy ciśnieniu 200 bar, oraz w szybkozłącza hydrauliki zewnętrznej z funkcjami regulacji przepływu, pozycją pływającą, zacięciem na ciśnieniu i samoczynne wyłączanie.
Tylny trzypunktowy układ zawieszenia o udźwigu od 6 do 10 ton typu Walterscheid z hakowymi końcówkami wyposażony jest w stabilizatory z regulacją gwintową zakresu pracy. Układ pneumatyczny posiada system jedno i dwu obwodowy, który umożliwia agregowanie zarówno  przyczep rolniczych jak i samochodowych.
Opcjonalnie ciągniki mogą być wyposażone również w hamulce do przyczep z układem hamulcowym hydraulicznym.
W standardzie ciągniki wyposażone są w automatycznie zatrzaskowy zaczep transportowy z płynną regulacją wysokości położenia oraz zaczep rolniczy dolny typu Pitton Fix, opcjonalnie hicz. Dużą zaletą tej serii ciągników jest zastosowanie przedniej osi z centralnym napędem umożliwiającym duży kąt skrętu,  przez co ciągnik jest bardzo zwrotny. Przednia oś posiada system kontroli trakcji, który zabezpiecza przed uszkodzeniem mechanizm różnicowy, poprzez automatyczne rozłączanie blokady po skręceniu kół i załączaniu po ich sprostowaniu. System rozłącza również swoje funkcje, jeżeli ciągnik przekracza prędkość 20 km/h. Przednia oś może być opcjonalnie resorowana hydraulicznie.
Ciągniki posiadają hamulce tarczowe mokre na tylne koła i pośrednio na przednie, oraz opcjonalnie mogą być wyposażone w niezależny układ hamulcowy na cztery koła.
Komfortowa kabina o ergonomicznym rozmieszczeniu elementów sterujących, przestronna zapewnia bardzo dobrą widoczność. Wyposażona jest w filtr powietrza, szyberdach, uchylne szyby boczne i szybę tylną, ogrzewana i klimatyzowana. Kabina dodatkowo może być również wyposażona w amortyzację hydrauliczną i boczne siedzenie dla pasażera.
            Ciągniki ORION posiadają homologację umożliwiającą rejestrację ciągnika na dwie osoby.
Układ wydechowy oraz zasysania powietrza usytuowany jest po słupku kabiny, w celu zapewnienia lepszej widoczności. Zastosowanie silników z systemem Common Rail pozwoliło na uzyskanie bardzo niskiego poziomu hałasu w kabinie operatora.
Seria ORION to nowoczesny ciągnik zbudowany na sprawdzonych podzespołach renomowanych firm europejskich na bazie których swoją produkcje opierają również takie firmy ciągnikowe jak Same, Deutz Fahr, Fendt, Massey Ferguson, Case, Lambordini, Valtra. Nowa linia ciągników opracowana została z myślą o klientach, którzy poszukują ciągników średniej i dużej mocy charakteryzujących się prostą łatwą obsługą ale zapewniającą niezawodność i dużą efektywność pracy.
Wszystkie modele ciągników CRYSTAL ORION mogą pracować zarówno w rolnictwie jak również w leśnictwie i służbach drogowych po specjalistycznym przystosowaniu. Firma Crystal Traktor jako jedyna w Polsce produkuje ciągniki z drugim układem jazdy do tyłu na potrzeby leśnictwa. Dzięki specjalistycznej zabudowie i wysokiej jakości podzespołów ciągniki ORION spełniają wysokie wymagania stawiane ciągnikom pracującym w leśnictwie. Firma Crystal Traktor zapewnia autoryzowany serwis techniczny i pełny dostęp do części zamiennych oraz fachowe doradztwo i dogodne kredytowanie.   
W celu zapewnienia najlepszej obsługi klienta firma nasza pragnie zaprosić wszystkich zainteresowanych do odwiedzenia naszej firmy lub siedziby najbliższego dealera. Zapewniamy również możliwość skorzystania z pomocy telefonicznej naszych specjalistów, którzy przedstawią szczegółowo naszą ofertę i odpowiedzą na wszystkie Państwa pytania.


> Przerwa Świąteczna 23.12.2023 r.
czytaj więcej
> Poznaj lokotraktor w Krakowie Poznaj nasz Lokotraktor na nowoczesnym zapleczu technicznym do przetaczania wagonów pasażerskich w Kolejach Małopols…
czytaj więcej
> Życzenia Wielkanocne
czytaj więcej
> Kontakt z firmą CRYSTAL TRAKTOR Szanowni Państwo, pomimo obecnie panującego koronawirusa w Polsce, pragniemy poinformow…
czytaj więcej
> Wesołych Świąt i Radości w Nowym Roku
czytaj więcej
Pliki do pobrania
 
Korzystanie ze strony oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie, niektóre mogą być już zapisane w przeglądarce. Więcej informacji znajduje się w polityce prywatności.